PROČ MYSLÍŠ, ŽE MÁ U NÁS INFORMAČNÍ/EXPERTNÍ PODNIKÁNÍ ČASTO NÁLEPKU "LETADLO"?

Párkrát jsem se setkal s nálepkou letadlo, což já za letadlem vnímám podvod nebo prodej něčeho, co nemá žádnou hodnotu nebo co se prodává virtuálně a vlastně prodáváte nic, vzduch, v souvislosti s infopodnikáním. Myslím si však, že je to spojeno jenom s nějakými nekvalitními produkty, kdy lidé vytvořili něco, co nemělo svou hodnotu, a pak to chtěli prodat. Jinak tomu v podstatě nerozumím, protože ani úplně neznám definici letadla.

Ale pokud je produkt kvalitní a má své zákazníky, něco jim přináší, dává nějakou hodnotu, tak i když třeba tenhle produkt někdo doporučí a má z toho nějakou provizi, pak za mě je to úplně ok.

Myslím si, že za doporučení jsme tady všichni historicky dostávali peníze. Celý distribuční systém spočívá v tom, že něco koupíte, přidáte nebo dostanete odměnu za to, že něco prodáte. Pokud ten produkt není kvalitní, tak tenhle systém dlouhodobě nefunguje. Pokud je kvalitní, tak za mě má zelenou, a pak je úplně ok, že se používají provizní systémy, affiliate systémy i při prodeji expertních informačních produktů nebo infoproduktů.

Nálepce letadlo tedy osobně nerozumím, nevím, odkud pramení. Myslím, že je to z nevědomosti lidí nebo z toho, že vidí třeba video, kde lidé říkají, kolik vydělali na některých věcech, ale nerozumí tomu celému byznysu.