POUŽÍVÁŠ PŘI PRODEJI SVÝCH PRODUKTŮ MANIPULATIVNÍ TECHNIKY?

Asi záleží na tom, co označíme za manipulativní techniku. Jsou různé psychologické postupy při prodeji, které když se přeženou, působí nátlakově, nepřirozeně.

Vlastně už když je slyšíte, svírá se vám žaludek. A tyhle nemám rád, nerozumím jim ani je sám nepoužívám, respektive sám na ně nereaguji. Takže vzhledem k tomu, že na nějakou techniku nereaguji, tak ji nechci ani použít.

Pokud někdo používá manipulativní techniky, je to jeho volba. Za mě tyto techniky přitahují zákazníky, kteří jsou ochotni nechat se zmanipulovat. To znamená, často jsou to lidé, kteří nemají žádný vlastní názor, neznají situaci, jsou neznalí, a s takovými klienty já osobně nechci moc pracovat a spolupracovat.

Takže mám pocit, že jsou to jako by dva světy. Lidé, kteří používají manipulaci, si k sobě pak přitahují i lidi, kteří jsou manipulovatelní. Lidé, kteří používají fér věci nebo autentické věci, pravdivé věci, k sobě zase více přitahují lidi, kteří mají rádi tyhle kvality.

Lidé jsou různí. Já mám radši tu druhou skupinu a jsem rád, že v dnešní době obchoduji spíš právě s tou druhou skupinou, i když samozřejmě v každé té části se objeví někdo, kdo si myslí, že bez práce jsou koláče nebo že lze vydělat peníze jen tím, že se někdo podívá na moje video, nebo že vytvoří během dvou dnů produkt, který mu vydělá miliony, a to samozřejmě nefunguje.