JAKÉ VNÍMÁŠ ROZDÍLY MEZI AMERICKÝM A ČESKÝM PODNIKATELSKÝM PROSTŘEDÍM?

Lidé mě někdy označují, že jsem proamerický nebo že jsem nadšený, že jsem na videích moc pozitivní, že to je American Style nebo americký styl.

Já úplně nevím, co je to americký styl, ale pravdou je, že sebevědomí Američanů, byznys přístup, byznys přemýšlení, marketing, podnikání obecně, byznys, je určitě něco, co jim v Americe jde skvěle.

Myslím si, že je mnoho věcí, které se od Američanů můžeme a měli bychom se učit. Postavit se za svou věc, nebát se mluvit, nebát se říct, aktivovat sebevědomí, jít do těch věcí, jít do akce. To se mi na Američanech líbí. To, že v některých věcech jsou povrchní, neautentičtí, pokud se to vůbec dá takhle zobecnit, to jsou věci, kde si asi příklad brát nemusíme. Někdy jsou zbytečně až moc happy, přehánějí to. Myslím, že to taky není něco, co je ok. A možná jsem dřív tyhle věci dělal, a ne úplně mi prospěly.

Takže vnímám, že rozdíl mezi českým a americkým podnikatelským prostředím je především tady v těchto kvalitách, v tomhle přístupu, spíš v té kultuře, v tom, jak o věcech přemýšlíme. Z Ameriky se hodně inspiruju, líbí se mi mnoho přístupů, ale vždycky se je snažím nějak přizpůsobit, aby tady v Čechách fungovaly.