KDE A JAK ZÍSKÁVÁŠ SVÉ KNOW-HOW?

Mám taková tři hesla. První je: Poznej sám sebe, druhé: Uč se od nejlepších, a třetí: Nikdy se nevzdávej.

To druhé, které říká, uč se od nejlepších, jsem si sám vyzkoušel v tom, že ať se podívám na jakýkoli obor, ať už života, nebo byznysu, tak existuje někdo, kdo o té věci ví víc než já, respektive je v tom nějakým expertem. A obzvlášť v byznyse a v marketingu jsem se já osobně nejvíce posunul tak, že jsem se podíval, kdo je v té oblasti nejlepší na světě a pak jsem za ním prostě odjel.

Takže mým člověkem byl Brendon Burchard v Americe. V roce 2011 jsem viděl jeho videa a viděl jsem, že dělá věci úplně jinak, že Expert Economy a Expert Business vnímá naprosto jinak, že prodej know-how, informací dělá odlišně. Úplně mě to nadchlo a odletěl jsem za ním. Čtyři dny jsem byl na semináři a tam jsem se naučil věci, které mi tady v Čechách pak změnily život.

A takhle to funguje doteď. Jen na ty semináře nelítám, ale spousta toho know-how je k dispozici online (v online kurzech, v e-learningu), a tak vlastně měsíčně kupuju možná dva tři programy od 200 dolarů do 2 000 dolarů.

Když se podívám zpátky na seznam kurzů, které mám, tak vlastně kdokoliv vydá něco z oblasti byznysu, marketingu, online marketingu, expert byznysu, info marketingu, to všechno kupuju. Ne že bych všechny programy sledoval, ale vždycky si vytáhnu věci, které mě zajímají, a o zbytek se dělím třeba s kolegy a ti pak studují zbytek.

Takže to, kde získávám své know-how, je – učím se od mnoha lidí ve světě, ať už živě, nebo skrz online programy.